Bim çalışma şartları 2018


Market sektörü her ne kadar zor bir sektör olsa da severek yapıldığında çoğu zaman eğlenceli bir iş olacaktır. Ülkemiz de işsizlik barajı çift haneli rakamlara ulaştığından asgari ücret ile çalışılan yerlere bile Üniversite mezunları dahi başvuruda bulunabiliyor. Türkiye'nin en büyük perakende marketlerinden biri olan Bim çalışma şartları nı inceleyelim.

Bim market de çalışanlar Ne işler yapar


Bim diğer büyük marketlere nazaran çalışanlarından Market içinde ihtiyaç duyulan herhangi bir noktasında çalıştırabilir. Markette çalışan bir kişi kasadan tutun da reyona hatta ambarında dahi çalışabilir, haftalık 45 saat resmi çalışma düzeni olan bim marketlerde haftalık 1 gün izin olup, bir yıldan fazla çalışan personeller de 14 gün yıllık izin kullanabilirler. Tüm yasal haklarını alan çalışanlar, Bu tarz işlerde genel olarak rastlanan fazla mesai ücretlerini alamayabilir, bunun yerine fazla mesailer biriktirilip izinli olunmayan bir gün izin verilerek fazla mesaileri tamamlayabilir. Bim'de çalışan kişiler yükselmesi çok kolay olabilir, en alt kademeden olan kişiler de üst seviye yönetici olarak çalışabilirler.

Bim Çalışanlarının maaşları 2018


Bimde çalışan kişilerin maaşları asgari ücretten fazla olup 2200-3000TL arasındadır. Bu durum kişinin çalıştığı mağazaya çalıştığı yıla ve pozisyona göre değişiyor. işlerin yoğun ve cironun yüksek olduğu mağaza personelleri işlerin az olduğu ve stok devir hızının yavaş olduğu mağaza çalışanlarına göre daha az maaş alıyorlar. Bim maaşları garanti olarak yattığından her hangi bir sorun yaşanmadığın dan az da olsa, Üniversite mezunlarının bile tercih sebebi oluyor.
Bim'de çalışanlar part time olarak çalışabileceği gibi aynı zamanda tam zamanlı olarak da çalışabilirler. Bim part time çalışanlar 2018 yılında da genel olarak üniversite okuyan kişiler olduğundan giriş çıkış sirkülasyonu fazladır.

Bim çalışma şartları için kaynak :https://www.iyifikir.gen.tr/bimde-part-time-olarak-calisma-sartlari/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *